• تبلیغات متنی شما در این قسمت با هزینه مناسب جهت ثبت تبلیغات با مدیریت وب تماس بگیرید
  • تبلیغات مشوق اراده ها در خلق پدیده ها
  • تبلیغات شما
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • فروش یک باب منزل مسکونی...
  • جهت ثبت تبلیغات خود در این بخش با مدیریت وب سایت تماس بگیرید
  • تبلیغات شما
  • شماره تماس عکاسی های شهر فرخی
  • معرفی بنا ها و جوشکارها
  • شماره تماس با تعمیر گاه های فرخی
  • شماره تماس با سفید کار های فرخی
  • شماره تماس با پمپ بنزین فرخی
  • توجه این بخش از سایت به زودی هدفمند خواهد شد لطفا برای هدفمندی زودتر به ما یاری رسانید
  • منتظر شما هستیم
مبــلغ به ریــــــــال:

نام و نام خانوادگی:

 • ادامه قسمت 2


   فرارهای مشهور

  تا پیش از انقلاب اسلامی ایران، بزرگترین و معروف‌ترین مورد فرار از زندان قصر، مربوط به سید فرهاد نامی از مخالفین رضا شاه بوده‌است.

  سیدفرهاد از اهالی روستای سُه (soh) از توابع نطنز بود. در مورد او و دو نفر دیگر كتابی بنام سه مرد عجیب نوشته شده است.

  اندکی پیش از وقوع انقلاب اسلامی ایران، درهای زندان قصر باز و دیوار آن توسط زندانیان تخریب شد. در میان خلاص شدگان از زندان، دو آمریکایی متهم به اختلاس نیز حضور داشتند که ماجرای فرار آنها توسط نویسنده آمریکایی «کن فالت» نگاشته شد و فیلم فرار عقابها نیز از روی آن ساخته شد.


  http://www.ettelaat.com/new/index.asp?fname=2012%5C05%5C05-28%5C10-14-34.htm

   اولین کسی که از این زندان فرار کرده است ، سید فرهاد نامی از مخالفان پهلوی اول بود.

  سید فرهاد نوابی یکی از اهالی قریه سه از توابع شهرستان برخوار و میمه از شجره سادات ..... زندانی بود تا جمعی را فریفت و در زندان قصر قاجار را شکستند و فرار کردند .

  باتشکر از دوست فرزانه و محقق جناب اقای محمدتقی معینیان که مطالب مربوطه برای اینجاب فرستادند.

  ضمنا دوستان عزیزی که می‌خواهند از این مطالب استفاده کنند به یادداشته باشند نام نویسنده (اقای معینیان ) و نام وبلاگ را حتما ذکر کنند.

  باتشکر : وطن خواه

  مبارزات سید فرهاد سهی ( علیه حکومت پهلوی 1301 تا 1308 )

  از خاطرات سپهبد امیر احمدی در مورد سید فرهاد سهی 1

  شورش در زندان

  نیمه شبی صدای شلیک تیر بلند شد و من که شب و روز در شهربانی مقیم بودم ، روی بالکن عمارت شهربانی آمدم و از آتش تیر و صدای گلوله ها استنباط کردم که در نزدیکی عشرت آباد تیراندازی می‌شود. با سابقه ذهنی که راجع به اقامت سربازهای روسی در عشرت‌آباد داشتم حدس زدم بین سربازان ایرانی و سربازان روسی زد و خورد شده است. فوری تلفن کردم معلوم شد در سربازخانه عشرت‌آباد خبری نیست و تیراندازی در زندان قصر قاجار بین زندانی‌ها و پاسبان‌هاست. فوری به وسیله تلفن به فرمانده گروهان نظامی که در قصر قاجار گماشته بودم دستور دادم که دور زندان را محاصره کرده و بدون این که به داخل زندان بروند و با کشمکش زندانی‌ها و پاسبان‌ها کاری داشته باشند هر زندانی خواست فرار کند هدف گلوله قرار دهند و به پادگان قصر قاجار هم گفتم که یک گردان نظامی که در آنجا بود به کمک آن گروهان بفرستد، آشوب در زندان قصر کار ساده و طبیعی نبود . در این زندان 12 هزار زندانی بود و افراد ناراحت و شرور از روس‌ها تحریکشان کرده بودند تا آشوب نمایند . زندانی‌ها که بعد از ظهر برای هواخوری از اتاق‌های خود خارج شده و در محوطه زندان قدم می‌زدند . تصمیم می‌گیرند که به اتاق‌های خود باز نگردند . سر دسته‌ی آن‌ها سید فرهاد یاغی فراری بود که در کاشان او را دستگیر کرده بودم . او به تحریک روس‌ها زندانیان را تحریک کرده بود وی جلو پاسبان‌ها سینه سپر می‌کند و می‌گوید دوران رضا شاه سپری شده ، می‌خواهیم برویم تهران را به دست بگیریم و این شهر فساد را آتش بزنیم . به پاسبان‌ها حمله می‌کنند و چند تفنگ از دست پاسبان‌ها می‌گیرند . زد و خورد بین زندانی‌ها و مأمورین در می‌گیرد و چند نفر کشته می‌شوند . زندانی‌ها به تحریک سید فرهاد به طرف در زندان هجوم می‌آورند و در را می‌شکنند و تعدادی از آن‌ها از جمله سید فرهاد و لورنس جاسوس. متواری می‌گردند

  منابع و ماخذ :

  1-   دست نوشته های مرحوم پدرم حاج محمد باقر  معینیا ن

  2-   دست نوشته های مرحومین حاج ناصر گرانمایه و حسین قلی خان صابری

  3-   کتاب خاطرات سپهبد امیر احمدی

  4-   مجلات اطلاعات چاپ ( سال 1355 )

  5-   مصاحبه با مرحومین حاج قیصر و حاج ناصر گرانمایه

  6-   اظهارات پراکنده اهالی روستا سه

  پایان ......

  http://alivatank2004.persianblog.ir/post/141

   

  گفت‌وگو با امرالله احمدجو(کارگردان سریال روزی روزگاری) در بیست و سومین سالگرد روزی روزگاری:

  مراد بیگ، سید فرهاد نیست

  سید فرهاد یک اعجوبه بوده است. او ژاندارم جوان و شجاعی است که مهارت زیادی در تیراندازی دارد.  تاریخچه‌ی نظمیه در ایران (3)

  توطئه‌های سرتیپ درگاهی

  سرتیپ فضل الله زاهدی

  همانطور كه استاد نوایی نوشته‌اند بعد از پایان دوره ده ساله نظمیه سوئدی، سرهنگ درگاهی از سوی رضاخان به ریاست كل شهربانی منصوب شد. در كتاب رضاشاه و قشون متّحدالشكل، دكتر باقر عاقلی اطلاعات بیشتری در مورد سرتیپ محمد درگاهی و دوران ریاست او بر شهربانی كل كشور وجود دارد كه اینك خلاصه‌ای از آن را با هم مرور می كنیم.

  زاهدی در ۱۳۰۸رییس امنیته(ژاندارمری) كل مملكتی شد و در شورش عشایر فارس مأمور شیراز بود كه نه تنها كاری از پیش نبرد بلكه به وخامت اوضاع افزود. رضاشاه او را به تهران احضار، خلع درجه و زندان افكند. پس از چندی از زندان خارج و از تابینی مجدداً به سرتیپی رسید و رییس كل نظمیه مملكتی شد. دوسه ماهی از ریاست او نگذشته بود كه در زندان قصر شورش شد. تمام مأمورین خلع سلاح شدند و عده زیادی از زندان فرار كردند از جمله سیدفرهاد و لورنس عربستان جاسوس معروف انگلیسی‌ها. كاسه و كوزه بر سر رییس نظمیه شكست. رضاشاه او را احضار كرد و علّت این شورش را با تغیّر از او پرسید. جواب درستی نداشت بدهد. شاه در كمال عصبانیت در حالی كه نعره می‌كشید به چند سرباز كه در نزدیك او بودند گفت: پاگونهای این مادر... را بكنید.

  " روزنامه ایران-صفحه تاریخ-شماره ۱۹۰۶ - سال هفتم - پنجشنبه ۲۲شهریور ۱۳۸۰ "

   

  روایت قتل فرخی یزدی تا حبس لورنس عربستان در زندانی که موزه می شود
  از شواهد بر می‌آید که نصرالله خان در اسفند 1309 به دنبال یک سلسله اتفاق‌های سیاسی و افتادن در جریان یک فرار بزرگ از زندان قصر بدون همراهی یارانش می‌گریزد.

  اغلب کسانی که از زندان گریخته‌اند شورشیان و یاغیان سال‌هایی 1299 تا 1309 ده سال ابتدای حکومت رضاخان است یعنی همان آشوبگرانی که سیاست انگلستان برای متزلزل کردن سلسله‌ی قاجار برانگیخته بود و با روی کار آمدن رضا خان همان‌ها را به کمک همان انگلستان دستگیر کرد و به کاخ پادشاهان قاجار که تازه برای توهین به پادشاهی منقرض شده آن را به زندان تبدیل کرده بود فرستاده و باز هم می‌بینیم که همان‌ها به کمک انگلستان از همان زندان می‌گریزند تا رضاخانی را که سر و گوشش به جنبش افتاده و به سرش زده که هم‌آوای هیتلر شود ساقط کنند البته فرار لورنس وجه دیگری دارد که ارتباطی به رضا خان ندارد و فرار نصرالله خان هم درست است که جرمی سیاسی دارد اما باز هم به درد ناامنی‌هایی که سیاست انگلستان در پی آن است نمی‌خورد علاوه بر آن نصرالله خان به احتمال زیاد خود وارد این جرگه شده یا این که از فرصت استفاده کرده و در آن بلبشوی گریز گریز بی هیچ بگیر و ببندی رها می‌شود و یارانش هم که ظاهراً آینده نگری کرده‌اند و درست نگری هم بوده او را همراهی نمی‌کنند چون چیزی به پایان محکومیتشان نمانده بوده است.

  استاد حبیب یغمایی هم در آن نامه اشاره شده که هشدار داده است که خویشانش به ویژه پدر زنش «هنر» احتیاط کنند هنوز از جزئیات فرار بزرگ اطلاع نداشته و نمی‌دانسته که نصرالله خان تنها گریخته است و غلامرضایی‌ها همراه او نیستند اما هشداری مدبّرانه و بجاست.

  نصرالله خان بعد از فرار از زندان قصر دوباره به ولایت خود و بیابانک می‌آید اما بسیار با احتیاط و از طرف دولت هم یاور فروهر مأمور دستگیری او می‌شود و با ژاندارم‌های زیر دستش که تعدادشان قابل توجّه هم بوده به منطقه می‌آید اما نصرالله خان ظاهراً به این سادگی‌ها دم به تله نمی‌دهد در بیابان ها و کوه‌های منطقه دار و دسته‌ای به هم می‌زند و زندگانی مخفی خود را آغاز می‌کند . گاه گاهی سری به همسر و خانواده در بیابانک و تورزن می‌زند و دوستان و خویشاوندانش هم در این راه کمک بسیاری به او می‌کنند تا آنجا که در یک درگیری مأموران یاور فروهر با برادرش فتح‌الله خان برادرش کشته می‌شود ولی نصرالله خان قاتلین برادرش را با حیله‌ای در «تل جنگا» نزدیکی چوپانان محاصره کرده و به تنهایی سه نفر از مأموران فروهر را که قاتلین برادرش بودند از پا درمی‌آورد. جنازه این سه نفر ژاندارم به چوپانان منتقل شده و در یک ردیف در گورستان چوپانان «پاتلو» دفن می‌شود. این انتقام نابرابر یاور فروهر را در دستگیری و کشتن نصرالله خان مصمّم‌تر می‌کند اما ظاهراً نمی‌تواند اثری از او به دست آورد. انگار مردم منطقه هم با او همکاری نمی‌کردند و اطلاعاتی که به او می‌دادند ناصحیح و گمراه کننده بوده است و به نظر می‌رسد او بیشنر در اطراف محل سکونت همسر و خانواده او کمین کرده اما نصرالله خان جز مخفیانه گاه گداری که سری به خانواده می‌زند بیشتر در منطقه انارک و چوپانان پنهان بوده است که از جغرافیای حکومت «هنر» دور باشد و شاید گمان می‌کرده که اگر در بیابانک باشد ممکن است بعضی کدورت‌ها و خصومت‌های افراد کار دستش بدهد دوستان و یارانش هم چنان که پیداست همه از اهالی چوپانان بوده‌اند. یاران او نظرعلی و مصطفی‌قلی فاتح فرزندان میرزاعلی‌اصغر نظر و ابوالقاسم پیرمحمدی فرزند پیرمحمد بودند که او را در تهیه مایحتاج از این و آن یاری می‌کردند گاهی با خرید و گاهی هم با نشان دادن تفنگ اما ظاهراً چون این زورگیری‌ها در حد نیاز آنان بوده و مردم هم در جریان امور بوده‌اند تقریباً با میل کمک می‌کردند. هرگز دست‌برد به خانه‌ای یا راهزنی کاروانی از این گروه گزارش نشده است شکایات موجود از نصرالله خان و یارانش دو فقره بیشتر نیست؛ این دو شکایت که در کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی موجود است که عکس مشخصات این دو فقره را در زیر می‌بینید:

  1-               شناسگر رکورد: 424206

  شماره بازیابی: 23/1/15/195/8

  تاریخ ورود رکورد:50 per 19/12/2007

  زبان اثر: فارسی

  عنوان اصلی: حاج سید علی قهیاری، شکایت از نصرالله خان عامری در سرقت وجه و غیره

  اصطلاح موضوعی: اصفهان

   

  2-               شناسگر رکورد: 416275

  شماره بازیابی: 70/2/14/102/7

  تاریخ ورود رکورد:50 per 19/12/2007

  زبان اثر: فارسی

  عنوان اصلی: سید احمد یزدانبخش، شکایت از تعدیات نصرالله خان عامری و کسان او

  اصطلاح موضوعی: اصفهان

  اگر به تاریخ‌ها توجه کنید فرار از زندان در اسفند 1309 و قتل نصرالله خان در بهار 1310 ضبط شده است پس این رفتارهای تهیه مایحتاج از این ثروتمند در این روستا و آن بره‌ی گرفته شده از آن گله‌دار در این مدت کوتاه زیاد نمی‌تواند باشد و شکایات هم بیشتر مربوط به اهالی منطقه شهرستان اردستان است که احتمال تسویه حساب نصرالله خان با بعضی از افراد در همان حول و حوش زادگاهش تورزن است و شکایتی از بیابانک و انارک از او دیده نمی‌شود و آنچه را هم که از یارانش شنیده‌ام بیانگر آن است که هر چه از هرکه می‌گرفته وجه آن را می‌پرداخته مگر این که طرف از گرفتن وجه خودداری کرده باشد. آذوقه‌هایی مثل آرد را از چوپانان تهیه می‌کردند و هرگز زورگیری نشده است یارانش چوپانانی بودند و این رفت‌ و آمدها به چوپانان کم‌تر مورد ظن بوده و امنیت این فراری را کم‌تر به خطر می‌انداخته است. بگذارید از این به بعد را از زبان نظرعلی فاتح بشنویم.

  دنباله در پست بعد...


  » فروی نیوز ( شنبه 3 خرداد 1399 )
  » فروی نیوز ( شنبه 3 خرداد 1399 )
  » شاهکار مولانا در تقسیم بندی انسانها​​​ ( یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 )
  » ای بزرگ اخر بجنبان ریش را... ( چهارشنبه 16 فروردین 1396 )
  » خبر خیلی مهم tanz ( پنجشنبه 10 فروردین 1396 )
  » ۱۲ نفر نامزد انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی سال ۹۶ شدند ( دوشنبه 7 فروردین 1396 )
  » شعر ناروَز (نوروز) ( شنبه 5 فروردین 1396 )
  » نوروز ۹۶ مبارک باد ( سه شنبه 1 فروردین 1396 )
  » انالله وانا الیه راجعون ( شنبه 20 آذر 1395 )
  » متنى از جنس طلا ( سه شنبه 4 آبان 1395 )
  » همایش شیر خوارگان حسینی شهر فرخی ( شنبه 17 مهر 1395 )
  » جلسه برنامه ریزی سوگواری مسجد امام جعفر صادق ع فرخی ( شنبه 10 مهر 1395 )
  » مجهز شدن پیرمردهای صف اول مسجد جامع به گوشی اندروید و تلگرام ( شنبه 10 مهر 1395 )
  » مراسم استقبال از کاروان پیاده مشهد تا کربلای انصارالحسین ( شنبه 10 مهر 1395 )
  » برنامه عزاداری و سوگواری محرم1395 هیئت قمر بنی هاشم ع فرخی ( پنجشنبه 8 مهر 1395 )
  » دیدار بسیجیان شهر فرخی به مناسبت هفته دفاع مقدس ( چهارشنبه 7 مهر 1395 )
  » محرم امسال ( چهارشنبه 7 مهر 1395 )
  » بربال ااندیشه ها ( یکشنبه 4 مهر 1395 )
  » عکس های یادگاری دانش آموزان فرخی ( یکشنبه 4 مهر 1395 )
  » حرف منطق ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » گرامیداشت هفته دفاع مقدس ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » تبریک آغازسال تحصیلی ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » فروی نیوز مجدد فعال شد ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » حاجیه صغری کاظمی مسافر دیار باقی شد ( شنبه 13 شهریور 1395 )
  » اسماعیل عنایت رئیس جدید شورای اسلامی فرخی شد ( یکشنبه 7 شهریور 1395 )
  » ​یک کشته و دو مجروح در سانحه رانندگی فرخی خوروبیابانک ( یکشنبه 31 مرداد 1395 )
  » گزارش تصویری مراسم افتتاح آب شیرین کن فرخی ( پنجشنبه 28 مرداد 1395 )
  » انا لله و انا الیه رالجعون ( چهارشنبه 20 مرداد 1395 )
  » حکایت پادشاه و وزیر عاقل ( سه شنبه 19 مرداد 1395 )
  » حکایت زیبا از اثرات قرآن خواندن ( دوشنبه 18 مرداد 1395 )
  موضوعات
  » محرم 95 (4)
  » رمضان 95 (15)
  » آیت مداری (11)
  » خبر های قرآنی (42)
  » نظرات شما (8)
  » خبرنگاران افتخاری فروی نیوز (19)
  » زوم کن ولی حساس نشو... (24)
  » گلزار شهدای شهر فرخی (158)
  » محرم 94 (53)
  » محرم 93 (104)
  » محرم 92 (99)
  » محرم 91 (80)
  » مـــحرم 90 (9)
  » رمضان 94 (60)
  » رمضان 93 (36)
  » مسابقه (1)
  » مناسبتها (303)
  » دانستنیها (42)
  » خبر ورزشی (43)
  » پیام های مدیر فروی نیوز (201)
  » تبلیغات در سایت فروی نیوز (119)
  » پند ها و زندگینامه علمای بزرگ (16)
  » عکسها و خاطرات سفرها مدیر (82)
  » اخبار هیئت ها و مساجد فرخی ها (547)
  » نرم افزار ها فروی نیوز (70)
  » کلیپ ها فروی نیوز (380)
  » پرسش و پاسخ (74)
  » اخبار عمومی (164)
  » عکس زیبا (345)
  » اطلاعــیه ها (629)
  » خبرهای شهرستان (185)
  » دکتر کریمی (19)
  » سیاسی (263)
  » سرگرمی (208)
  » تلنگر (127)
  » درخواستها فرخی (97)
  » اس ام اس و اشعار زیبا (56)
  » اسیران خاک و عکسهای قدیمی (202)
  » خبـــــــرهای انتقادی (97)
  » اشعار فرخی (39)
  » فــــروی (310)
  » بدون شرح (262)
  » اخبار روز فرخی (1084)
  » جوک های پـَــ نـَـه پـَــ (3)
  » داستانهای کوتاه و پند آموز (290)
  » بسته های فرهنگی فروی نیوز (706)
  » خطبه هاو تصاویر نماز جمعه فرخی (355)

  لینکدونی

  » خندوانه
  » خیریه امام سجاد علیه السلام
  » اخبار شهرستان خوروبیابانک
  » پایگاه اطلاع رسانی مراجع
  » تارنمای دکتر کریمی
  » خیریه امام سجاد علیه السلام
  » افتاب شهر فروی
  » آپلود عکس
  » نخل های فرخی
  » قلب كویر
  » آپلود آهنگ
  » دست ساخته های چرمی من
  » آپلود عکس
  » سلام بر مهدی موعود
  » نماز پلی به سوی بهشت
  » فیروز بشیری
  » ظهور نزدیک است
  » سید فروی
  » سایت شخصی علی اصغر آخوندی
  » کتابخانه دیجیتال نور
  » مدیون شهداءشلمچه -ترابی
  » هیئت جوانان سائلین الزهرا فرخی
  » فروی ناب
  » محرم فرخی
  » ( سرو قامتان )
  » پایگاه اطلاع رسانی ستاد نماز جمعه شهر فرخی
  » اوقات شرعی به افق شهر فرخی
  » ای کــــــــلـــــــــــک2
  » وب سایت شخصی مصطفی غلامرضایی
  » بی بی سی فروی
  » روستای امامیه شهرستان نكاء
  » کلاس اول من
  » دوست خدا
  » خَوَرِ فروی
  » صندوق امام سجاد ع
  » سرای دانش پژوهان پردیس الزهرا سمنان
  » سیدابوالقاسم نبوی
  » سیدابوالقاسم نبوی
  » خبر فروی
  » حق پیشگان عدالت
  » حق پیشگان عدالت
  » اردیب نیوز
  » فرخی ها
  » نسیم فرخی
  » رنج باند
  » فروی
  » صفای فرخی
  » سایت جندق نیوز ( اخبار و اطلاعات شهر جندق)
  » شهر فرخی
  » صنایع چوب وام دی اف کویر
  » دنیای علمی ، آموزشی و سرگرمی
  » استخدادمی
  » دفتر امام جمعه دامغان سید محمود ترابی
  » فروی با نوای یاران
  » @حوریه های بهشتی@
  » نسیم فرخی(حسین رئیسی)
  » هیئت جوانان بین الحرمین فرخی
  » دوستانه
  » مطالب من
  » شجره ی طیبه ی صالحین
  » اخبار استخدامی کل کشور
  » فقط برای خنده
  » برادران شیخی
  » بروی بنر
  » طراحی انواع بنر
  » farvi2013
  » فقط خنده
  » خنددارجالب
  » شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید
  » دانلود آهنگ
  » دفتر زیارتی و سیاحتی غیاث نایین
  » شاعر لقمانی
  » آسمان همیشه آبی نیست
  » داداش نیما
  » اپ کده سایت محلی اپلود عکس
  » امام حسن مجتبی(ع) کریم آل طه
  » تبادل لینک
  » وارثان روح الله
  » کویر، نگین اصفهان
  » بازی های فروی
  » دانستنیهای قرآن
  » سایت تلسكوپ هابل
  » بزرگترین سایت دانلود در فرخی(رز دانلود)
  » بزرگترین سایت دانلود در فرخی
  » سایت کانون مداحان
  » اوقات شرعی رمضان 92 شهر فرخی
  » مسافـران آخـرت
  » اداره تبلیغات اسلامی
  » پخش زنده شبکه های سیما
  » رسانه فرهنگی وخبری نایین قائم
  » لیست لینک ها
  + ارسال لینک

  آمار بازدید


  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :

  درباره ما


  بسم الله

  کوله بارت بربند
  شاید این چند سحر
  فرصت آخر باشد
  که به مقصد برسیم
  بشناسیم خدا
  و بفهمیم که یک عمر
  چه غافل بودیم
  می شود آسان رفت
  می شود کاری کرد
  که رضا باشد او
  ای سبکبال
  در این راه شگرف
  در دعای سحرت
  در مناجات خدایی شدنت
  هرگز از یاد مبر
  من جا مانده بسی محتاجم...

  در کلبه ما رونق اگر نیست
  صفا هست
  انجا که صفا هست
  در ان نور خدا هست


  کــام مـــا بــا نــام حـیـــدر (ع) بــاز شــد

  دسـت او را بیـن که هستـی ســاز شــد

  یا علی (ع) را فاطمه (س) گفته است و ما

  یا حسین (ع) گفتیم و عشــق آغاز شـد

  @@@@@
  همیشه وقتی که آب میخوریم
  میگوییم سلام بر حسین(ع)

  بیایید وهر وقت که روزه هستیم
  آب میبینیم ونمی خوریم آرام بگوییم:

  یا ابولفضل العباس

  @@@@

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما همشهریان و بازدید کنندگان سایت اطلاع رسانی*** فــــروی نیوز ***خواهشمند است جهت بالابردن کیفیت کمی و کیفی سایت با نظرات ارزشمند خود در قسمت «نظرات» ما را در هرچه بهتر نمودن مطالب و محیط سایت یاری فرمائید .

  همچین شما می توانید در قسمت نظرات سوالات و مشكلات خود را مطرح فرمایید تا در اسرع وقت جوابیه از مدیر سایت اخذ و به ایمیل ثبت شده توسط شما ارسال گردد . با تشكر
  hasti643@yahoo.com

  ارتباط مستقیم با سلیمان جلالی مدیر سایت


  09133232633

  09130232633

  03146372633

  03158534633

  تلگرام 09133232633

  ******
  "فروی نیوز بنگر"

  گفتم خبر چه داری؟از شهرو از دیارم

  گفتا توهرچه خواهی،فروی نیوز بنگر


  گفتم خبر به روزاست؟ با آه وتاب وسوزاست؟

  گفتا به سوز و آهی، فروی نیوز بنگر


  گفتم که خاطراتم ، گم گشته در درونم

  گفتا گذشته خواهی ، فروی نیوز بنگر


  گفتم دراین خبرها ،ماندم سر دوراهی

  گفتا سر دوراهی ،فروی نیوز بنگر


  گفتم کلاغ و لابی، گاهی صفا نبینم ؟

  گفتا به رسم شاهی،فروی نیوز بنگر


  گفتم! نود ،مجازی ! سقا ،نگار دیدم

  گفتا هرآنچه خواهی،فروی نیوز بنگر


  گفتم ز یزد وتهران، نایین و هیأتش گو

  گفتا که گاه گاهی ، فروی نیوز بنگر  گفتم خبردراین سایت،هم تازه وبه روزاست؟

  گفتا تو صبحگاهی ،فروی نیوز بنگر


  گفتم که صاحبش کیست؟این کاریک نفرنیست

  گو دارد او سپاهی ،فروی نیوزبنگر!


  گفتاکه اوتک است و،نامش بودسلیمان

  خواهی براین گواهی ،فروی نیوز بنگر


  اینجا"رئیسی"ازحق، خواهد مدد برایت

  با لطف خود الهی ، فروی نیوز بنگر


  شاعر : مجتبی رئیسی 10/7/1391


  ******
  *** سایتک فروی نیوز ***

  *
  خوابکم درزَد زچَشمم چون فیوز

  سَر زَدم بر سایتَک فروی نیوز

  *
  نیمه شب کردم خبرها را رَصد

  دیدم انصافاً خبرها بود به روز

  *
  شعر و تصویر و مطالبها زیاد

  خنده کردم ، هم کشیدم آه وُ سُوز

  *
  ای که دوری از فَضای فرخی

  دل گرفته ، گوشه ای کردی تو غُوز

  *
  گَــــر هوای فرخــی دارد دلت

  پَر بزن بر سایتَک فروی نیوز

  *
  گفتم آخر من ببینم کار کیست

  این همه ذُوق و زٍکاوت شد بُروز

  *دیدم آخر بود سلیمان مجریش

  تا بخواهی اهل حله ، اهل حقه ،اهل دور

  شاعر :حشمت اله رئیسی 1390

  ************
  مدیر فروی نیوز وابسته به هیچ گروه و شخصی نیست و کاملا مستقل و مردمی انجام وظیفه میکند .و تمام هزینه های سایت با خود مدیر سایت بوده و کوچکترین هزینه ای از کسی دریافت نشده است

  ****  حرف دل مدیر:
  قلمم خودنویس است. با خودنویس رفاقت کرده ام برای تیزی و براقی اش. خون سیاهش را هم بگذارید به حساب رویم. اما دلخوشم که فریادم را در این وانفسای عالم با سکوت قلم می زنم و دست مریزادی به آن. و در این میان اگرفکرت، بکر نباشد می فهمی چرا حضرت باری فرموده: ن والقلم و ما یسطرون.


  ولا حَولَ وَ لا قُوَّةَ اِلا بِالله العَلُیِ العظیم
  توکّلتُ عَلَی الحَیّ الّذی لایَموت
  یا علی التماس دعا


  کسی که همیشه سعی میکنه

  بقیه رو شاد کنه...

  بیشتر از همه تنهاست...!!!

  اون رو تنها نذارید!

  چون هیچوقت به شما نمیگه که بهتون نیاز داره...

  (خیلی وقتها , خیلی زود دیر میشه)


  آگهی: رمز تولید بیشتر=فروش بیشتر

  آگهی خود رو به فروی نیوز بسپارید

  هدف مدیر سایت از جذب آگهی در فروی نیوز ، درخواست دوستان صمیمی و خیر خواه و در راستای توسعه کمی و کیفی سایت فروی نیوز و جبران بخشی از هزینه ها اقدام به پذیرش آگهی خواهم نمود . دوستان برای جذب آگهی فروی نیوز را یاری نماید.


  عجب سایتی درست کرده جلالی
  چه زیبا و چه پرمطلب چه عالی
  درونش محتوا دارد فراوان
  به زیبایی بیان کرده همه آن
  شعر از محمد علی

  تمام آنچه در این وبلاگ می گویم:
  اوّل حمد خدای قهّار کنم‌
  دوّم نعت احمد مختار کنم‌
  سوّم وصف حیدر کرّار کنم‌
  چارم هجو مردم پَروار کنم‌

  خدایا...!
  یاریم کن نگاهم...در افق این فضای مجازی...جز برای تو...نبیند
  و انگشتانم...جز برای تو...کلیدی را نفشرند...
  سلام دوستان عزیز هم وبلاگی.
  انشالله بتونم چیزایی و تو وبلاگم بذارم
  که اگه لیاقت پیدا کردم و امام زمانم اومد سر زد
  به وبلاگم،شرمندشون نباشم...
  فرض محال که محال نیست...
  مگه امام زمان نمیگه من مثل خورشید پشت ابرم...
  پس الان دارن میبینن من چی مینویسم و شما چی مینویسی...
  در پناه حق...

  دل مرده ام، قبول ... ای مسیح من!

  یک جمعه هم زیارت اهل قبور کن...

  العجل ...
  ایجاد کننده وبلاگ : سلیمان جلالی

  فروی نیوز  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic