• تبلیغات متنی شما در این قسمت با هزینه مناسب جهت ثبت تبلیغات با مدیریت وب تماس بگیرید
  • تبلیغات مشوق اراده ها در خلق پدیده ها
  • تبلیغات شما
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • تبلیغات متنی شما در این قسمت
  • فروش یک باب منزل مسکونی...
  • جهت ثبت تبلیغات خود در این بخش با مدیریت وب سایت تماس بگیرید
  • تبلیغات شما
  • شماره تماس عکاسی های شهر فرخی
  • معرفی بنا ها و جوشکارها
  • شماره تماس با تعمیر گاه های فرخی
  • شماره تماس با سفید کار های فرخی
  • شماره تماس با پمپ بنزین فرخی
  • توجه این بخش از سایت به زودی هدفمند خواهد شد لطفا برای هدفمندی زودتر به ما یاری رسانید
  • منتظر شما هستیم
مبــلغ به ریــــــــال:

نام و نام خانوادگی:

 • ادامه قسمت 1

   من به طاهرآباد برگشتم در همین هنگام حاج منتخب لنگه گیوه‌ای برای من(دایی حسینقلی نگارنده) می‌فرستد و پیغام می‌دهد که میخ آن را بد کوبیده‌اند بکن و دوباره بکوب و وقتی میخ را ‌کندم؛ نامه‌ای زیر پاشنه گیوه بود که حاج منتخب گزارش داده بوده که: این دستگاه حکومتی سه چهار تا تفنگ دارد اما مهمّات آن‌ها در حدود بیست فشنگ بیشتر نیست اگر می‌خواهید کاری بکنید زمان آن است. شور کردیم و تصمیم به ربودن هنر گرفتیم و شبی چهار نفری(نصرالله‌خان، میرزاحسینقلی غلامرضایی، محمدقلی غلامرضایی و علی‌اکبر غلامرضایی، دایی‌های همسرش) با اسلحه شبانه پنهانی به خور رفتیم و بی هیچ درگیری هنر را که در آن لحظه در خانه‌ی محمد هنری بوده ربودیم و پای پیاده آن مرد چاق و خپل را به رودخانه‌ی هفت چنگ بردیم و مدّت دو شبانه روز او را در غاری زندانی کردیم.

  از گوش و کنار شنیده بودم که برای آزار او در را به نوبت سوار او شده‌اند و از او کولی گرفته‌اند، اما این موضوع را هر وقت از دایی حسینقلی می‌پرسیدم پوزخندی می‌زد و به لطایف‌الحیل موضوع صحبت را عوض می‌کرد و هرگاه که اصرار مرا می‌دید می‌گفت: هنر چاق و خپله بود خودش هم نمی‌توانست راه برود یکی دو بار گفت: آقایان دستور بفرمایید قاطر بنده را بیاورند.

  (در هر حال این شایعه را دایی کتمان می‌کرد و من پیش خود نتیجه‌گیری می‌کردم که این طفره رفتن‌های دایی به این دلیل است که از رفتارشان در این حادثه شرمنده است و احتمالاً چیزکی بوده است که مردم چیزهایی گفته‌اند).

  بعد او را به قلعه‌ی قدرت‌آباد بردیم یک هفته او را در قلعه در باز داشت نگه داشتیم و شاید اگر آن امان نامه معروف را هنر نداشت که یغمای جندقی از میرزااسماعیل خان عرب گرفته بود که خاندانش برای همیشه از تعدّی عمال لشکری در امان باشند؛ نصرالله خان او را می‌کشت اما احترام به تعهدی که جدش داده بود باعث شد تقاضای مبلغ سه هزار تومان کردیم تا او را رها کنیم.

   

  عمال حکومت خور تمام خاک بیابانک را غربال کردند تا توانستند چنین مبلغی را آماده سازند و پس از تحویل مبلغ اشاره شده ما هم هنر را آزاد کردیم(این مبلغ در سال 1308 کم پولی نبوده است) و هنر که مردی سیّاس و مدبّر بوده به دلیل این که ممکن است از آزادی او پشیمان شویم از راه گرمه به خور می‌رود تا اگر پشیمان شدیم او را پیدا نکنیم.

   

   میرزااسماعیل یغمایى, هنر سوم، معتمد دیوان

   هنوز قلعه قدرت‌آباد را رها نکرده‌ بوذیم که قوای حکومتی به سرکردگی یاور طغرل خان با اتومبیل فورد به قدرت‌آباد آمدند؛ ابتدا به صورت میهمان او را به قلعه بردیم و پس از پذیرایی گفت:

  من می‌توانم با یک یورش قلعه را بگیرم اما آن وقت چه کرده‌ام؛ چند تا لختی را دستگیر کرده‌ام!

   این جا بود که نصرالله خان عصبانی شد و یقه او را چسبید و گفت:

  حیف که مهمان منی اگر مهمان نبودی همین جا سرت را می‌بریدم! برو و اگر می‌توانی با یک یورش قلعه را بگیر!

  صبح فردا نصرالله خان تفنگ خود را برداشت ( همان تفنگی که بعدها با آن کشته شد) و به بالای برج رفت و زمانی که نیروهای طغرل در حال آب دادن اسب‌هایشان سر چشمه بودند با چند تیر آن‌ها را رم داد و بعد از قلعه خارج شدیم.من و دایی محمدقلی و دایی علی‌اکبر به طاهرآباد رفتیم و نصرالله خان هم به تورزن رفت و این غائله به همین جا ختم شد و ساعاتی بعد هم نیروهای طغرل قلعه خالی را تصرّف کردند که دیدند که جا تر است و بچه نیست.

  چند روز بعد، یاور صادق خان با 150 سوار از قله کبود سرازیر شدند و چنان وحشتی در منطقه گود ایجاد کردند نگفتنی خدا میدونه این روزها نه‌نه گوهر چه وحشتی داشت ما روزها به بیابان‌ها می‌رفتیم و شب‌ها پنهانی به خانه می‌آمدیم تا زمانی که یاور صادق خان با پا در میانی جعفرقلی کدخدا، نه‌نه را گول زدند که: پسران تو چندان جرمی ندارند؛ دولت به دنبال نصرالله خان است و در نتیجه، ما پذیرفتیم به شرطی که ما را امان دهند تسلیم شویم ابتدا، همچنان مسلّح با فوج یاور صادق خان به شهراب رفتیم؛ سرگرد صولت در شهراب فرمانده نیروهای نظامی بود و همچنین فرمانده یاور صادق خان، ابتدا قرار گذاشتند که آن‌ها ما را ظاهراً بیشتر مسلح کرده آزاد کنند و ما هم وانمود کنیم که گریخته‌ایم تا نصرالله خان به طمع افتاده به ما بپیوندد تا به این وسیله و با این کلک او را دستگیر کنند ما کم‌کمک حس کردیم که سرگرد صولت کسی نیست که بتواند در اصفهان برای ما امان بگیرد؛ نقشه کشیدیم که با مسلّح شدن به راستی فرار کنیم که در همین اثنا نصرالله خان خود، به اردو آمد و صولت قول داد که در اصفهان برای همه امان بگیرد ، به سمت اضفهان حرکت کردیم؛ وقتی از دروازه احمدآباد وارد اصفهان شدیم ناگهان بر ما ‌شوریدند و همه را خلع سلاح کرده، کت بسته به زندان حکومت اصفهان بردند.

  قرار براین بوده که در اصفهان محاکمه شویم؛ به دلیل نفوذ هنر، درخواست محاکمه در تهران کردیم و حکومت اصفهان پذیرفت. به تهران منتقل شده؛ پس از محاکمه من و دایی محمدقلی و دایی علی‌اکبر به دو سال حبس و نصرالله خان به حبس ابد محکوم شد و بلافاصله ما را به زندان قصر انتقال دادند.

  (ظاهراً هنر در شکایات خود جانب عموزاده‌ها را می‌گیرد و الاّ نباید چنین تفاوت بزرگی بین احکام صادر شده باشد.)

  داستان‌های زندان و چه گذشت و چگونه شد را دایی نقل کرده ولی از آنجا که هم بندی با لورنس عربستان را مطرح می‌کرد راستش من(نگارنده) باور نمی‌کردم و خیلی هم دقّت نمی‌کردم چون باور نمی‌کردم لورنس کجا و زندان قصر تهران کجا؟ آن جاسوس انگلیسی قهّار که سال‌ها در شبه جزیره عربستان منافع دولت انگلیس را دنبال کرده بود و در این راه تن به هر کاری چون همخوابگی با شیوخ عرب داده بود و بعد هم حکومت‌های دست نشانده استعمار را مستقر کرده و میخشان را محکم کرده بود در ایران چه می‌کرد و چرا در زندان کشوری که حکومتش با انگلستان و آلمان یکی به نعل و یکی به میخ می‌زد افتاده است به راستی چرا؟ در هر حال اطلاعات من در آن زمان که تنها فیلم سینمایی لورنس عربستان را دیده بودم و مطالعه‌ای در این زمینه‌های تاریخی نداشتم خیلی عجیب و غریب بود و همه را به حساب آب و تاب دادن سخنان دایی می‌گذاشتم که بسیار گرم سخن بود و همیشه نمکی، چاشنی‌ای داشت که به کلام خود اضافه کند؛ تا زمانی که تحقیقاتم برای نوشتن این سطور آغاز شد و جست‌وجوی اینترنتی ثابت کرد که دایی راست می‌گفته مخصوصاً زمانی که در پی آن بودم که کشف کنم؛ نصرالله خان چگونه توانسته از زندان قصر در قلب تهران بگریزد و نگو که او شانس آورده و یا به نوعی بد شانسی چون اتفاقی در جریان فرار لورنس قرار گرفته و به همراه فراریان اسفند ماه 1309 از زندان قصر گریخته است البته نصرالله خان در جریان این فرار بوده است نه این که وقتی در زندان شورش می‌شود و عده‌ای می‌گریزند او هم در لابلای جمعیت از فرصت استفاده کرده و گریخته باشد نه چون روزهای قبل از فرار پیشنهاد آن را به هر سه دایی همسرش هم می‌دهد؛ آن‌ها نمی‌پذیرند البته عنوان می‌کنند که: ما دو سال بیشتر محکومیت نداریم و در حال اتمام است ؛ خود را دچار جرمی بزرگ‌تر نمی‌کنیم اما نصرالله‌خان که آب از سرش گذشته بوده است و محکومیش حبس ابد بوده ترجیح می دهد این خطر را پذیرا شود.

  جزئیات جریان شورش زندان و فرار لورنس و همراهانش را در مدارک زیر مطالعه کنید:

      محمود رضا رحمانی

   همشهری آنلاین

  تاریخ مطلب: شنبه 18 شهریور 1391 - 09:41:53 کد مطلب:183832

  قصر، برگی از تاریخ معاصر ایران

  احمد مسجد جامعی *:

  شورای اسلامی شهر تهران هنگام تهیه سند تغییر کاربری زندان قصر به باغ موزه چند محور را مورد توجه قرار داد؛ مثل ارزش‌های ویژه تاریخی - میراثی، اجتماعی - سیاسی و معماری- هنری.

   در مورد ارزش‌های تاریخی می‌توان به سیر تمدنی و کهن جاده قدیم شمیران که همین خیابان دکترشریعتی فعلی است و مسیر تاریخی ری به قصران و شمال ایران اشاره کرد که در همین محور بوده‌است. در کنار این مسیر روستاها و محلاتی با قدمت هزاران ساله قرار دارد از جمله همین تپه‌های قیطریه که به استناد اشیا و گورستان پیدا شده در این منطقه سه‌هزار سال سابقه دارد. همین زندان قصر نیز در روستای خرم‌دره یا به تعبیر اسناد آن زمان بوستان خرم‌آباد ساخته شده که البته در آن سال‌ها به‌عنوان قصر قاجار بنا شد و نخستین خشت آن را فتحعلی‌شاه گذاشت. در همان دوران، نخستین گلخانه ایران در همین زندان قصر بعدی یا قصر قاجاریه سابق ایجاد شد. نخستین هواپیمایی که به آسمان ایران وارد شد و در میدان مشق یا دوشان‌تپه به زمین نشست خراب شد و برای تعمیر به قصر قاجار یا همین زندان قصر منتقل شد.

  در زمان قاجار همه‌ساله چند روز مانده به شروع سال نو همه اهالی و ساکنان کاخ گلستان به این قصر نقل مکان می‌کردند تا زمانی که کاخ گلستان رفت‌و‌روب شده و برای دید و بازدید‌های نوروزی آماده شود. درهرحال این قصر بعدها در دوره پهلوی اول به دستور رضاشاه به بی‌سیم تبدیل شد و نخستین رادیو بی‌سیم در ایران در همین جا راه‌اندازی شد.

  یکی دیگر از ویژگی‌های زندان قصر ارزش‌های این مجموعه به لحاظ معماری است. فکر ساختن این زندان از سال1306 آغاز شد و بالاخره یک معمار گرجی به نام مارکوف مأمور طراحی و ساخت آن شد که زیرنظر درگاهی، رئیس نظمیه وقت اقدام کند. زندان قصر نخستین ندامتگاه مدنی در ایران زمین و این سوی عالم است. پیش از آن زندانیان را با غل و ‌زنجیر می‌بستند و در سیاه‌چال نگاه می‌داشتند اما مارکوف در معماری زندان قصر روش‌های جدیدی به‌کار برد به‌نحوی که دیگر دست و پای زندانیان را نبستند و از طرف دیگر زندان را به‌گونه‌ای طراحی کرد که امکان نداشت زندانی به راحتی موقعیت خود را حدس زده بتواند راهی برای فرار پیدا کند. این همان شیوه طراحی پاپیونی است که با استفاده از کاربری هشتی‌های قدیمی ساخته شده بود و هر هشتی به چند راهرو راه داشت. اصطلاح زیر هشت برای زندان‌ها از همین جا آغاز شد یا تعبیر دیگر برای زندان‌رفتن که به کنایه آب خنک خوردن گفته می‌شود ریشه در آب گوارای قنات جعفری در همین زندان یا کاخ قبلی قاجار داشت. این قنات هنوز هم باقی است.

  گفته شده لورنس عربستان جاسوس مشهور انگلیس هم مدتی اینجا زندانی بوده‌است. پس از آنکه شبکه جاسوسی آلمان اوایل دهه20 آمدن او به مرزهای ایران را خبر داد، او را دستگیر کردند و چند روزی در زندان بود و با هماهنگی‌های داخل زندان از آنجا فرار کرد. این ماجرا به‌عنوان نخستین واقعه فرار از زندان در ایران است.

  http://hamshahrionline.ir/print/183832

   

   مجله‌ی تاریخ صفحه 42 ورود مخفیانه لورنس عربستان به ایران و فرار از زندان قصر

  لورنس عربستان در زندان قصر!

  به این ترتیب لورنس به دفتر فرماندهی قوای آذربایجان انتقال یافت و چون جریان امر با تلگرام رمز به اطلاع رضاخان رسیده بود از اعدام وی خودداری شد و نام‌برده را تحت‌الحفظ به زندان تازه تأسیس قصر فرستادند و او را به عنوان یک معلم کشیش ساده‌ی انگلیسی زندانی کردند (چند سال پس از این ماجرا سروان ابراهیمی در ملاقاتی با دکتر شیفته سردبیر روزنامه‌ی مرد امروز، جزئیات آن را با وی در میان گذاشت و این ماجرای واقعی برای اولین بار در سال 1323 در روزنامه‌ی مزبور چاپ شد).

  3 مرد عجیب

  دکتر شیفته در کتاب 3 مرد عجیب سپس به ذکر جزئیات اجرای نقشه شورش در زندان قصر و فراری دادن لورنس از زندان در یکی از روزهای اسفند 1309 می‌پردازد و شرح می‌دهد که: « او در یک صحنه‌سازی توسط مأموران مستوفی‌الممالک رئیس‌الوزرای رضاخان پذیرایی و اطعام و سپس با مساعدت‌های سرتیپ زاهدی مخفیانه از تهران فراری داده شد. نصرالله شیفته در پایان کتاب خود می‌نویسد: لورنس از یکی از دروازه‌های شرقی شهر وارد تهران شد و دیگر کسی از وی اطلاعی نیافت. مدتی از وی خبری نبود تا یک روز جراید خارجی خبر دادند که لورنس در قاهره دیده شده است.»

  پیوند دانلود این پی دی اف:

  http://www.mail.ensani.ir/fa/content/295607/default.aspx

  گزیده‌ی نامه‌های حبیب یغمایی

  (8)نامه حبیب به: ادیب آل‌داود، برادر بزرگش

  23 اسفند 1309

  نصرالله‌خان[1] و غلامرضائی‌ها از محبس طهران فرار کرده‌اند تا مجدداً گرفتار نشده‌اند، خیلی ملتفت خودتان باشید.

  تصدقت ـ حبیب یغمایی 
  استاد حبیب یغمایی احتمالاً در همان سال‌هایی که این نامه را نوشته‌اند 

  پی‌نوشت نامه برای معرفی نصرالله خان:

  [1] نصرالله‌خان عامری از یاغیان و شورشی‌های اواخر دورۀ قاجار و اوائل دورۀ رضاشاه بود که مدت‌ها بین شهرهای اردستان، نائین و خوربیابانک به طغیان می‌پرداخت. چند بار از زندان قصر فرار کرد و عاقبت در اوائل سال 1310 در بیابان‌های ورامین به دست نوکرانش کشته شد. به احوال و کارهای شگفت‌انگیز او در کتاب سه مرد عجیب، نوشتة نصرالله شیفته اشاره شده است.

  پیوند گزیده‌نامه‌های استاد حبیب یغمایی:

  http://ical.ir/index.php?option=com_k2&view=item&id=10139:%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%A8%DB%8C%D8%A8-%DB%8C%D8%BA%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C/-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%AF&Itemid=9

  سند بعدی:

  کتاب سه مرد عجیب است که منظور از سه مرد لورنس عرستان، سید فرهاد شورشی نطنزی و سیمیتقو شورشی تجزیه طلب کردستان و لرستان است من هنوز این کتاب را ندیده‌ام اما پی‌نوشت نامه‌های حبیب یغمایی نقل از این کتب است حال نمی‌دانم اشاره آقای دکتر شیفته به نصرالله خان در همین حد است یا بیشتر.

  و اما معرفی این کتاب:

  ابتدا عکس شناسنامه اش در کتابخانه مجلس:

   و چند سایت معرفی کتاب:

  http://www.ketab.ir/bookview.aspx?bookid=18967

  http://www.ensani.ir/fa/content/165256/default.aspx

  http://www.nosabooks.com/WebUI/book.aspx?simorgh=1&marckey=1471091&marckind=3

  http://icnc.ir/index.aspx?pid=289&metadataID=80ae2d62-47c0-421e-8b49-c3eacb0f475c

   توضیح: پیداست که اطلاعات این کتاب خیلی دقیق نیست نصرالله خان از شورشیان دوره قاجار نیست از ابتدا تا انتهای شورش او تا قتلش شایدچند ماهی بیشتر ازدوسال باشد؛ ربودن هنر در بهار 1308 بوده و قتل نصرالله خان هم در بهار 1310 علاوه بر آن  همین یک بار در زندان قصر بوده و همین یک بار هم فرار کرده و در بیابان‌های ورامین هم کشته نشده بلکه در بیابان های بین چوپانان و جندق کشته شده شاید جغرافیای محل را کلی نوشته‌اند چون محل قتل نصرالله خان از شمال به بیابان‌های ورامین می‌رسد.

  من(نگارنده) کتاب را ندیده‌ام و این مطلب تنها از گزیده‌ی نامه‌های حبیب یغمایی گردآوری سیدعلی آل داوود نقل شده است)

  دنباله در پست بعد...


  » فروی نیوز ( شنبه 3 خرداد 1399 )
  » فروی نیوز ( شنبه 3 خرداد 1399 )
  » شاهکار مولانا در تقسیم بندی انسانها​​​ ( یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 )
  » ای بزرگ اخر بجنبان ریش را... ( چهارشنبه 16 فروردین 1396 )
  » خبر خیلی مهم tanz ( پنجشنبه 10 فروردین 1396 )
  » ۱۲ نفر نامزد انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی سال ۹۶ شدند ( دوشنبه 7 فروردین 1396 )
  » شعر ناروَز (نوروز) ( شنبه 5 فروردین 1396 )
  » نوروز ۹۶ مبارک باد ( سه شنبه 1 فروردین 1396 )
  » انالله وانا الیه راجعون ( شنبه 20 آذر 1395 )
  » متنى از جنس طلا ( سه شنبه 4 آبان 1395 )
  » همایش شیر خوارگان حسینی شهر فرخی ( شنبه 17 مهر 1395 )
  » جلسه برنامه ریزی سوگواری مسجد امام جعفر صادق ع فرخی ( شنبه 10 مهر 1395 )
  » مجهز شدن پیرمردهای صف اول مسجد جامع به گوشی اندروید و تلگرام ( شنبه 10 مهر 1395 )
  » مراسم استقبال از کاروان پیاده مشهد تا کربلای انصارالحسین ( شنبه 10 مهر 1395 )
  » برنامه عزاداری و سوگواری محرم1395 هیئت قمر بنی هاشم ع فرخی ( پنجشنبه 8 مهر 1395 )
  » دیدار بسیجیان شهر فرخی به مناسبت هفته دفاع مقدس ( چهارشنبه 7 مهر 1395 )
  » محرم امسال ( چهارشنبه 7 مهر 1395 )
  » بربال ااندیشه ها ( یکشنبه 4 مهر 1395 )
  » عکس های یادگاری دانش آموزان فرخی ( یکشنبه 4 مهر 1395 )
  » حرف منطق ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » گرامیداشت هفته دفاع مقدس ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » تبریک آغازسال تحصیلی ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » فروی نیوز مجدد فعال شد ( شنبه 3 مهر 1395 )
  » حاجیه صغری کاظمی مسافر دیار باقی شد ( شنبه 13 شهریور 1395 )
  » اسماعیل عنایت رئیس جدید شورای اسلامی فرخی شد ( یکشنبه 7 شهریور 1395 )
  » ​یک کشته و دو مجروح در سانحه رانندگی فرخی خوروبیابانک ( یکشنبه 31 مرداد 1395 )
  » گزارش تصویری مراسم افتتاح آب شیرین کن فرخی ( پنجشنبه 28 مرداد 1395 )
  » انا لله و انا الیه رالجعون ( چهارشنبه 20 مرداد 1395 )
  » حکایت پادشاه و وزیر عاقل ( سه شنبه 19 مرداد 1395 )
  » حکایت زیبا از اثرات قرآن خواندن ( دوشنبه 18 مرداد 1395 )
  موضوعات
  » محرم 95 (4)
  » رمضان 95 (15)
  » آیت مداری (11)
  » خبر های قرآنی (42)
  » نظرات شما (8)
  » خبرنگاران افتخاری فروی نیوز (19)
  » زوم کن ولی حساس نشو... (24)
  » گلزار شهدای شهر فرخی (158)
  » محرم 94 (53)
  » محرم 93 (104)
  » محرم 92 (99)
  » محرم 91 (80)
  » مـــحرم 90 (9)
  » رمضان 94 (60)
  » رمضان 93 (36)
  » مسابقه (1)
  » مناسبتها (303)
  » دانستنیها (42)
  » خبر ورزشی (43)
  » پیام های مدیر فروی نیوز (201)
  » تبلیغات در سایت فروی نیوز (119)
  » پند ها و زندگینامه علمای بزرگ (16)
  » عکسها و خاطرات سفرها مدیر (82)
  » اخبار هیئت ها و مساجد فرخی ها (547)
  » نرم افزار ها فروی نیوز (70)
  » کلیپ ها فروی نیوز (380)
  » پرسش و پاسخ (74)
  » اخبار عمومی (164)
  » عکس زیبا (345)
  » اطلاعــیه ها (629)
  » خبرهای شهرستان (185)
  » دکتر کریمی (19)
  » سیاسی (263)
  » سرگرمی (208)
  » تلنگر (127)
  » درخواستها فرخی (97)
  » اس ام اس و اشعار زیبا (56)
  » اسیران خاک و عکسهای قدیمی (202)
  » خبـــــــرهای انتقادی (97)
  » اشعار فرخی (39)
  » فــــروی (310)
  » بدون شرح (262)
  » اخبار روز فرخی (1084)
  » جوک های پـَــ نـَـه پـَــ (3)
  » داستانهای کوتاه و پند آموز (290)
  » بسته های فرهنگی فروی نیوز (706)
  » خطبه هاو تصاویر نماز جمعه فرخی (355)

  لینکدونی

  » خندوانه
  » خیریه امام سجاد علیه السلام
  » اخبار شهرستان خوروبیابانک
  » پایگاه اطلاع رسانی مراجع
  » تارنمای دکتر کریمی
  » خیریه امام سجاد علیه السلام
  » افتاب شهر فروی
  » آپلود عکس
  » نخل های فرخی
  » قلب كویر
  » آپلود آهنگ
  » دست ساخته های چرمی من
  » آپلود عکس
  » سلام بر مهدی موعود
  » نماز پلی به سوی بهشت
  » فیروز بشیری
  » ظهور نزدیک است
  » سید فروی
  » سایت شخصی علی اصغر آخوندی
  » کتابخانه دیجیتال نور
  » مدیون شهداءشلمچه -ترابی
  » هیئت جوانان سائلین الزهرا فرخی
  » فروی ناب
  » محرم فرخی
  » ( سرو قامتان )
  » پایگاه اطلاع رسانی ستاد نماز جمعه شهر فرخی
  » اوقات شرعی به افق شهر فرخی
  » ای کــــــــلـــــــــــک2
  » وب سایت شخصی مصطفی غلامرضایی
  » بی بی سی فروی
  » روستای امامیه شهرستان نكاء
  » کلاس اول من
  » دوست خدا
  » خَوَرِ فروی
  » صندوق امام سجاد ع
  » سرای دانش پژوهان پردیس الزهرا سمنان
  » سیدابوالقاسم نبوی
  » سیدابوالقاسم نبوی
  » خبر فروی
  » حق پیشگان عدالت
  » حق پیشگان عدالت
  » اردیب نیوز
  » فرخی ها
  » نسیم فرخی
  » رنج باند
  » فروی
  » صفای فرخی
  » سایت جندق نیوز ( اخبار و اطلاعات شهر جندق)
  » شهر فرخی
  » صنایع چوب وام دی اف کویر
  » دنیای علمی ، آموزشی و سرگرمی
  » استخدادمی
  » دفتر امام جمعه دامغان سید محمود ترابی
  » فروی با نوای یاران
  » @حوریه های بهشتی@
  » نسیم فرخی(حسین رئیسی)
  » هیئت جوانان بین الحرمین فرخی
  » دوستانه
  » مطالب من
  » شجره ی طیبه ی صالحین
  » اخبار استخدامی کل کشور
  » فقط برای خنده
  » برادران شیخی
  » بروی بنر
  » طراحی انواع بنر
  » farvi2013
  » فقط خنده
  » خنددارجالب
  » شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید
  » دانلود آهنگ
  » دفتر زیارتی و سیاحتی غیاث نایین
  » شاعر لقمانی
  » آسمان همیشه آبی نیست
  » داداش نیما
  » اپ کده سایت محلی اپلود عکس
  » امام حسن مجتبی(ع) کریم آل طه
  » تبادل لینک
  » وارثان روح الله
  » کویر، نگین اصفهان
  » بازی های فروی
  » دانستنیهای قرآن
  » سایت تلسكوپ هابل
  » بزرگترین سایت دانلود در فرخی(رز دانلود)
  » بزرگترین سایت دانلود در فرخی
  » سایت کانون مداحان
  » اوقات شرعی رمضان 92 شهر فرخی
  » مسافـران آخـرت
  » اداره تبلیغات اسلامی
  » پخش زنده شبکه های سیما
  » رسانه فرهنگی وخبری نایین قائم
  » لیست لینک ها
  + ارسال لینک

  آمار بازدید


  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :

  درباره ما


  بسم الله

  کوله بارت بربند
  شاید این چند سحر
  فرصت آخر باشد
  که به مقصد برسیم
  بشناسیم خدا
  و بفهمیم که یک عمر
  چه غافل بودیم
  می شود آسان رفت
  می شود کاری کرد
  که رضا باشد او
  ای سبکبال
  در این راه شگرف
  در دعای سحرت
  در مناجات خدایی شدنت
  هرگز از یاد مبر
  من جا مانده بسی محتاجم...

  در کلبه ما رونق اگر نیست
  صفا هست
  انجا که صفا هست
  در ان نور خدا هست


  کــام مـــا بــا نــام حـیـــدر (ع) بــاز شــد

  دسـت او را بیـن که هستـی ســاز شــد

  یا علی (ع) را فاطمه (س) گفته است و ما

  یا حسین (ع) گفتیم و عشــق آغاز شـد

  @@@@@
  همیشه وقتی که آب میخوریم
  میگوییم سلام بر حسین(ع)

  بیایید وهر وقت که روزه هستیم
  آب میبینیم ونمی خوریم آرام بگوییم:

  یا ابولفضل العباس

  @@@@

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما همشهریان و بازدید کنندگان سایت اطلاع رسانی*** فــــروی نیوز ***خواهشمند است جهت بالابردن کیفیت کمی و کیفی سایت با نظرات ارزشمند خود در قسمت «نظرات» ما را در هرچه بهتر نمودن مطالب و محیط سایت یاری فرمائید .

  همچین شما می توانید در قسمت نظرات سوالات و مشكلات خود را مطرح فرمایید تا در اسرع وقت جوابیه از مدیر سایت اخذ و به ایمیل ثبت شده توسط شما ارسال گردد . با تشكر
  hasti643@yahoo.com

  ارتباط مستقیم با سلیمان جلالی مدیر سایت


  09133232633

  09130232633

  03146372633

  03158534633

  تلگرام 09133232633

  ******
  "فروی نیوز بنگر"

  گفتم خبر چه داری؟از شهرو از دیارم

  گفتا توهرچه خواهی،فروی نیوز بنگر


  گفتم خبر به روزاست؟ با آه وتاب وسوزاست؟

  گفتا به سوز و آهی، فروی نیوز بنگر


  گفتم که خاطراتم ، گم گشته در درونم

  گفتا گذشته خواهی ، فروی نیوز بنگر


  گفتم دراین خبرها ،ماندم سر دوراهی

  گفتا سر دوراهی ،فروی نیوز بنگر


  گفتم کلاغ و لابی، گاهی صفا نبینم ؟

  گفتا به رسم شاهی،فروی نیوز بنگر


  گفتم! نود ،مجازی ! سقا ،نگار دیدم

  گفتا هرآنچه خواهی،فروی نیوز بنگر


  گفتم ز یزد وتهران، نایین و هیأتش گو

  گفتا که گاه گاهی ، فروی نیوز بنگر  گفتم خبردراین سایت،هم تازه وبه روزاست؟

  گفتا تو صبحگاهی ،فروی نیوز بنگر


  گفتم که صاحبش کیست؟این کاریک نفرنیست

  گو دارد او سپاهی ،فروی نیوزبنگر!


  گفتاکه اوتک است و،نامش بودسلیمان

  خواهی براین گواهی ،فروی نیوز بنگر


  اینجا"رئیسی"ازحق، خواهد مدد برایت

  با لطف خود الهی ، فروی نیوز بنگر


  شاعر : مجتبی رئیسی 10/7/1391


  ******
  *** سایتک فروی نیوز ***

  *
  خوابکم درزَد زچَشمم چون فیوز

  سَر زَدم بر سایتَک فروی نیوز

  *
  نیمه شب کردم خبرها را رَصد

  دیدم انصافاً خبرها بود به روز

  *
  شعر و تصویر و مطالبها زیاد

  خنده کردم ، هم کشیدم آه وُ سُوز

  *
  ای که دوری از فَضای فرخی

  دل گرفته ، گوشه ای کردی تو غُوز

  *
  گَــــر هوای فرخــی دارد دلت

  پَر بزن بر سایتَک فروی نیوز

  *
  گفتم آخر من ببینم کار کیست

  این همه ذُوق و زٍکاوت شد بُروز

  *دیدم آخر بود سلیمان مجریش

  تا بخواهی اهل حله ، اهل حقه ،اهل دور

  شاعر :حشمت اله رئیسی 1390

  ************
  مدیر فروی نیوز وابسته به هیچ گروه و شخصی نیست و کاملا مستقل و مردمی انجام وظیفه میکند .و تمام هزینه های سایت با خود مدیر سایت بوده و کوچکترین هزینه ای از کسی دریافت نشده است

  ****  حرف دل مدیر:
  قلمم خودنویس است. با خودنویس رفاقت کرده ام برای تیزی و براقی اش. خون سیاهش را هم بگذارید به حساب رویم. اما دلخوشم که فریادم را در این وانفسای عالم با سکوت قلم می زنم و دست مریزادی به آن. و در این میان اگرفکرت، بکر نباشد می فهمی چرا حضرت باری فرموده: ن والقلم و ما یسطرون.


  ولا حَولَ وَ لا قُوَّةَ اِلا بِالله العَلُیِ العظیم
  توکّلتُ عَلَی الحَیّ الّذی لایَموت
  یا علی التماس دعا


  کسی که همیشه سعی میکنه

  بقیه رو شاد کنه...

  بیشتر از همه تنهاست...!!!

  اون رو تنها نذارید!

  چون هیچوقت به شما نمیگه که بهتون نیاز داره...

  (خیلی وقتها , خیلی زود دیر میشه)


  آگهی: رمز تولید بیشتر=فروش بیشتر

  آگهی خود رو به فروی نیوز بسپارید

  هدف مدیر سایت از جذب آگهی در فروی نیوز ، درخواست دوستان صمیمی و خیر خواه و در راستای توسعه کمی و کیفی سایت فروی نیوز و جبران بخشی از هزینه ها اقدام به پذیرش آگهی خواهم نمود . دوستان برای جذب آگهی فروی نیوز را یاری نماید.


  عجب سایتی درست کرده جلالی
  چه زیبا و چه پرمطلب چه عالی
  درونش محتوا دارد فراوان
  به زیبایی بیان کرده همه آن
  شعر از محمد علی

  تمام آنچه در این وبلاگ می گویم:
  اوّل حمد خدای قهّار کنم‌
  دوّم نعت احمد مختار کنم‌
  سوّم وصف حیدر کرّار کنم‌
  چارم هجو مردم پَروار کنم‌

  خدایا...!
  یاریم کن نگاهم...در افق این فضای مجازی...جز برای تو...نبیند
  و انگشتانم...جز برای تو...کلیدی را نفشرند...
  سلام دوستان عزیز هم وبلاگی.
  انشالله بتونم چیزایی و تو وبلاگم بذارم
  که اگه لیاقت پیدا کردم و امام زمانم اومد سر زد
  به وبلاگم،شرمندشون نباشم...
  فرض محال که محال نیست...
  مگه امام زمان نمیگه من مثل خورشید پشت ابرم...
  پس الان دارن میبینن من چی مینویسم و شما چی مینویسی...
  در پناه حق...

  دل مرده ام، قبول ... ای مسیح من!

  یک جمعه هم زیارت اهل قبور کن...

  العجل ...
  ایجاد کننده وبلاگ : سلیمان جلالی

  فروی نیوز  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات